»   Zobacz zdjęcie

Realizacje > Logotypy > Logo InterNOViA <<
Logo InterNOViA

Logo InterNOViA

Logo oraz nazwa spełniają wszystkie zasady kreacji logotypu i nazwy dla firmy. Niestety klient zdecydował, że będzie posługiwał się logiem partnera handlowego, tak więc projekt przeszedł w poczet logo pokazowych.

- mieści się w zasadzie maximum 3 kolorów w logo(biel, fiolet, szary)

- nazwa uzupełniania jest znakiem po boku, który jest kwadratem w który wpisany jest negatyw litery "N". Wg zasad tworzenia loga znaczenie jest proste - kwadrat oznacza przestrzeń, a negatyw litery N nawiązuje do początku słowa Novia, czyli czegoś nowego. Kwadrat także pasuje do słowa Inter (wnętrze), co jeszcze bardziej nawiązuje do przestrzeni.

- Logo jest proste i czytelne, nie nawiązuje mocno do tematyki (zasada w tworzeniu loga jest także doraźna - symbol nie ma mieć potężnego odzwierciedlenia w działalności firmy, ponieważ loga powielałyby się ze sobą - np tysiące kawiarenek ma w logo filiżanke, przez co żadna z tych firm nie jest oryginalna).

- Nazwa internovia dla przeciętnego Kowalskiego brzmi zagranicznie i jest unikalna, dlatego często przy nazewnictwie w logo/nazwach stosuje się nazwy kompletnie nie związane z daną tematyką np Red Phoenix Production.

- Logo wygląda dobrze w negatywie, w wersji oryginalnej i w kolorze.

- Czcionka oraz prostota kształtu od razu dają do zrozumienia klientowi, że ma się do czynienia z firmą o solidnych podstawach.

- Ostrość kształtów pozwala na używanie loga w towarzystwie kwadratów, prostokątów dzięki czemu łatwiej będzie je komponować w materiałach reklamowych z prostymi i przejrzystymi rodzajami ulotkami, wizytówkami etc.

- Ogólny wygląd przyciąga na myśl zakres usług z palety usług nieco technicznych

Data: 16/04/2012 20:58